Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

I. INFORMACJE O PRZEDSIĘBIORCY

Sklep internetowy działający pod adresem mbut.pl, prowadzony jest przez:

Firma "M-BUT"
Michał Talaga
34-210 Zembrzyce 544
NIP: 552 140 11 70
REGON: 070892188
Wpisany do ewidencji działalności gospodarczej prowadzonej przez: Prezydent Miasta Krakowa nr 6153/2004

KONTAKT: tel. 501 316 410

e-mail: sklep@mbut.pl

II. POSTANOWIENIA OGÓLNE

Sklep internetowy mbut.pl prowadzi sprzedaż detaliczną towarów (obuwie, akcesoria, dodatki i parasole) za pośrednictwem sieci Internet. W celu skutecznego złożenia zamówienia niezbędny jest komputer z procesorem min. 300MHz, 128MB RAM, kartą graficzną obsługującą rozdzielczość 800×600 i 256 kolorów oraz przeglądarka stron internetowych (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Opera, Google Chrome) a także klawiatura lub inne urządzenia wskazujące, umożliwiające poprawne wypełnienie formularzy elektronicznych. Informacje znajdujące się na stronach sklepu www.mbut.pl nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Ceny oraz opisy produktów są jedynie informacją handlową. Klient składając zamówienie za pomocą mechanizmów dostępnych na internetowych stronach sklepu, składa ofertę kupna określonego towaru na warunkach podanych w opisie produktu. Zamówienia składane i przyjmowane są w języku polskim. Ceny produktów widoczne na stronach mbut.pl są cenami brutto (zawierają podatek VAT), wyrażone są w złotych polskich i nie zawierają kosztów przesyłki które podane są oddzielnie w opisie każdego przedmiotu. Cena podana przy każdym towarze jest obowiązująca do czasu wyczerpania zapasów magazynowych. Sprzedający zastrzega sobie prawo zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzenia nowych towarów do oferty sklepu, przeprowadzenia i odwołania akcji promocyjnych na stronach sklepu, bądź wprowadzenia w nich zmian. Sprzedający dołoży wszelkich starań, aby produkty widoczne w ofercie sklepu internetowego mbut.pl pokrywały się z bieżącymi stanami magazynowymi Sprzedającego. W przypadku niedostępności całości lub części towaru objętego zamówieniem, Sprzedający niezwłocznie zawiadomi o tym Kupującego i w przypadku dokonania zapłaty ceny przez Kupującego zwróci mu otrzymaną od niego sumę pieniężną. W przypadku sprzedaży promocyjnej oraz wyprzedaży, na które przeznaczona jest ograniczona liczba towaru, realizacja zamówienia następować będzie według kolejności wpływania potwierdzonych zamówień na te towary, aż do wyczerpania zapasów objętych tą formą sprzedaży. Promocje w sklepie mbut.pl nie łączą się ze sobą. W przypadku towarów przecenionych żaden dodatkowy rabat nie ma już zastosowania. Sprzedający dostarcza dowód zakupu/fakturę VAT które stanowią potwierdzenie zawartej umowy sprzedaży. W przypadku potrzeby wystawienia faktury VAT w formularzu zamówienia należy podać dokładne dane konieczne do poprawnego wystawienia faktury VAT. Składając zamówienie Klient oświadcza, iż zapoznał się treścią i akceptuje postanowienia regulaminu sklepu mbut.pl

III. WARUNKI ZAMÓWIENIA

Zamówienia w sklepie internetowym mbut.pl można składać wypełniając formularze zamówienia dostępne na stronach sklepu mbut.pl W celu dokonania zakupu konieczna jest rejestracja poprzez podanie danych teleadresowych niezbędnych do realizacji zamówienia (imię, nazwisko, adres, numer telefonu, adres e-mail, login oraz hasło) Kupujący zobowiązany jest do podania prawidłowych oraz pełnych danych osobowych. Warunkiem realizacji zamówienia jest prawidłowe wypełnienie formularzy zamówień znajdujących się na stronie internetowej sklepu mbut.pl Sprzedający zastrzega sobie prawo do odrzucenia zamówienia w przypadku: błędnego/częściowego wypełnienia formularza zamówienia oraz braku potwierdzenia zamówienia w czasie 7 dni nie zostanie zaksięgowany przelew w należytej wysokości wysłana przesyłka nie zostanie odebrana Klient może wprowadzić zmiany do złożonego zamówienia lub wycofać złożone zamówienie droga mailową, pisząc na adres: sklep@mbut.pl jedynie do momentu wpłaty podanej w zamówieniu kwoty pieniędzy. W sklepie internetowym mbut.pl istnieje możliwość płatności w następujący sposób: PRZELEWY KRAJOWE Przelew na konto bankowe mbut.pl – przelewając pieniądze bezpośrednio na konto: mbut.pl Michał Talaga, numer 41 1140 2004 0000 3102 5103 6643 - BRE Bank. Termin oczekiwania na wpłatę to 5 dni (kalendarzowych). Przelew powinien być zaksięgowany (nie wysłany) do upływu tego terminu. W przypadku nieotrzymania wpłaty w tym terminie transakcja jest anulowana, a przedmiot wystawiany ponownie na sprzedaż. W przypadku anulowania trzech transakcji z powodu nieotrzymania wpłaty konto Klienta w sklepie mbut.pl zostaje zablokowane.

IV. CZAS I KOSZTY TRANSPORTU

Przesyłki wysyłane są maksymalnie do 5 dni roboczych od otrzymania wpłaty. O wysłaniu paczki Klient informowany jest oddzielnym mailem. W wyjątkowych sytuacjach przesyłka może się opóźnić. W takim przypadku Sprzedający informuje o zaistniałej sytuacji a Klient ma możliwość rezygnacji z zamówienia. Produkt z informacją w opisie np. “dostępność 14 dni” to model z wydłużonym okresem realizacji zamówienia. Zamówienia takie realizowane są w terminie podanym w opisie. Termin dostępności każdego modelu obuwia podany jest zawsze w opisie przedmiotu. Przesyłki wysyłane są za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD. Paczki nadawane są po uprzedniej zapłacie za zamówienie lub wybraniu przesyłki pobraniowej.  Zamówiony towar wysyłany jest pod adres wskazany w formularzu jako adres dostawy. Zmiana adresu doręczenia przesyłki po jej nadaniu wiąże się z opłatą 30 zł. Kurierzy firmy DPD doręczają paczki zazwyczaj na następny dzień roboczy po nadaniu przesyłki, głównie do godz. 17-tej. Kurier podejmuje 3 próby doręczenia przesyłki, dzień po dniu (dni robocze). Szczegółowy opis sposobu doręczenia przesyłek znajdują się w zakładce “POMOC” oraz w ogólnych warunkach świadczenia usług dostępnych na stronie dpd.com.pl Nieodebrania paczki i zwrotu przesyłki do nadawcy skutkuje: Obciążeniem Klienta kosztami zwrotu paczki do nadawcy oraz ponownego jej nadania (15 zł + 15 zł, łącznie 30 zł) – jeżeli Klient zgłosi chęć ponownego nadania przesyłki i wyrazi wole jej odebrania. Obciążenia Klienta kosztem zwrotu paczki do nadawcy (15 zł) – jeżeli Klient zgłosi chęć rezygnacji z zamówienia i nie wyrazi zgody na ponowne nadanie przesyłki.

V. WYMIANA

Klient ma możliwość wymiany zakupionego w sklepie mbut.pl obuwia na inny rozmiar w ciągu 14 dni od otrzymania przesyłki. W przypadku otrzymania towaru niezgodnego z zamówieniem zastosowanie ma procedura reklamacji, nie wymiany!. Dokładny opis procedury wymiany znajduje się w linku „Zwrot, wymiana, reklamacje” oraz „POMOC”. Sposób opakowania i przewozu zwracanych towarów powinien odpowiadać właściwościom rzeczy. Obuwie powinno być odpowiednio zapakowane oraz zabezpieczone (pudełko proszę zapakować w papier a dopiero następnie skleić taśmą). Procedura wymiany dotyczy tylko towaru, który nie nosi widocznych śladów eksploatacji wykraczających poza zwykły zarząd (możliwości zapoznania się z przedmiotem) Niedostosowanie się do powyższych zaleceń będzie podstawą nieuwzględnienia wymiany. Sprzedający nie przyjmuje przesyłek odsyłanych za pobraniem lub wysłanych bez uprzedniej konsultacji (formularza wymiany wysłanego drogą elektroniczną).

VI. REKLAMACJA

Reklamacje obuwia rozpatrywane są zgodnie z ustawą z 27 VI 2002r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz.U. nr 141, poz. 1176 z późn. zm.) W przypadku otrzymania towaru zgodnego z zamówieniem jeżeli jednak rozmiar jest nieodpowiedni zastosowanie ma procedura wymiany, nie reklamacji! mbut.pl odpowiada za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową jedynie w przypadku jej stwierdzenia przed upływem dwóch lat od wydania tego towaru Kupującemu. Kupujący traci uprawnienia, jeżeli przed upływem dwóch miesięcy od stwierdzenia niezgodności towaru z umową nie zawiadomi Sprzedającego o tym fakcie. Dokładny opis procedury reklamacji znajduje się w linku „Zwrot, wymiana, reklamacje” oraz „POMOC” Sposób opakowania i przewozu zwracanych towarów powinien odpowiadać właściwościom rzeczy. Obuwie powinno być odpowiednio zapakowane oraz zabezpieczone (pudełko proszę zapakować w papier a dopiero następnie skleić taśmą). W przypadku uzasadnionej reklamacji, towar uszkodzony zostanie naprawiony lub wymieniony na inny, pełnowartościowy, a jeśli będzie to niemożliwe (np. z powodu wyczerpania nakładu), mbut.pl zwróci wszelkie poniesione przez Klienta koszty transakcji lub zaoferuje mu inne, dostępne w sklepie towary do wyboru. Sprzedający ustosunkuje się do każdego żądania reklamacyjnego w ciągu 14 dni. mbut.pl nie odpowiada za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową, gdy kupujący o tej niezgodności wiedział lub, oceniając rozsądnie, powinien był wiedzieć. Sprzedający nie przyjmuje przesyłek odsyłanych za pobraniem lub wysłanych bez uprzedniej konsultacji (formularza reklamacji wysłanego drogą elektroniczną).

VII. ZWROT

Klient ma prawo zwrócić zakupiony w sklepie mBut.pl towar w ciągu 14 dni od jego otrzymania na zasadach opisanych w ustawie z 2 III 2000r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz.U. nr 22, poz. 271 z późn. zm.) Dokładny opis procedury zwrotu znajduje się w linku „Zwrot, wymiana, reklamacje” oraz „POMOC”. Sposób opakowania i przewozu zwracanych towarów powinien odpowiadać właściwościom rzeczy. Obuwie powinno być odpowiednio zapakowane oraz zabezpieczone (pudełko proszę zapakować w papier a dopiero następnie skleić taśmą). Procedura zwrotu dotyczy tylko towaru, który nie nosi widocznych śladów eksploatacji wykraczających poza zwykły zarząd (możliwości zapoznania się z przedmiotem) Niedostosowanie się do powyższych zaleceń będzie podstawą nieuwzględnienia zwrotu towaru. Koszt odesłania towaru ponosi Kupujący. Sprzedający nie przyjmuje przesyłek odsyłanych za pobraniem lub wysłanych bez uprzedniej konsultacji (formularza reklamacji wysłanego drogą elektroniczną)

VIII. OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH

Składając zamówienie Klient wyrażacie zgodę na umieszczenie swoich danych osobowych w bazie danych firmy M-but Michał Talaga z siedzibą w Zembrzyce 544. Dane osobowe wykorzystywane są wyłącznie do realizacji zamówień oraz pod warunkiem wyrażenia zgody przez Klienta – w celu informowania o nowych produktach, usługach oraz promocjach oferowanych przez sklep mbut.pl i nie będą udostępniane innym podmiotom. Klient ma prawo do wglądu do własnych danych osobowych oraz ich poprawek, a także usunięcia z bazy danych. Powierzone dane osobowe są przechowywane przy zachowaniu zasad oraz zabezpieczeń zgodnych z wymaganiami określonymi w obowiązujących w Rzeczpospolitej Polskiej przepisach prawa, takich jak: Ustawie z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 101 z 2002 r. poz.926, z późn. zm.) Ustawie z dnia 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204 z poźn. zm.) Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29.04.2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych (Dz. U. Nr 100, poz.1024) |_. IX. POSTANOWIENIA KOŃCOWE| W sprawach nie uregulowanych niniejszym regulaminem zastosowanie mają przepisy Kodeksu Cywilnego, Ustawy z dnia 02.03.2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny. Sądem właściwym dla rozpatrywania sporów wynikających z umowy sprzedaży jest sąd właściwy dla siedziby pozwanego lub właściwy dla miejsca wykonania umowy. Copyright © 2020 mbut.pl Wykorzystywanie treści regulaminu w całości lub fragmentach bez zgody ich autora jest zawsze naruszeniem prawa autorskiego, a sprawca ponosi odpowiedzialność karną regulowaną przepisami: art. 115 – 123 ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć